Wydarzenia Kategoria ogólna BAJKI I BAŚNIE w kinie - Gliwice

BAJKI I BAŚNIE w kinie - Gliwice

29. października 2006 r. niedziela

Kino „Amok” w Gliwicach zaprasza na filmowe poranki dla dzieci. Będą one organizowane raz w miesiącu pod wspólnym tytułem „Bajki i baśnie z mojego dzieciństwa”. Pierwsze spotkanie rozpocznie się w niedzielę, 29 października, o godz. 11.00. Tego dnia na ekranie pojawią się Krecik, Sąsiedzi oraz Żwirek i Muchomorek.

Podczas kolejnych poranków zaplanowano prezentację m.in. takich filmów, jak: „Proszę słonia”, „Historia żółtej ciżemki”, „O dwóch takich co ukradli księżyc”, „Dzikie łabędzie”, „Kiedy spełniają się marzenia”, „Ronja, córka zbójnika” „Ostatni płatek” i „Niekończąca się opowieść”. Poza tym dzieci będą mogły poznać przygody Bolka i Lolka, Pippi, Koziołka Matołka, Pinokia, Misia Uszatka i Colargola, a także historię o Koniku Garbusku i Kopciuszku. Projekcjom będą towarzyszyły krótkie spotkania ze znanymi osobami przygotowane w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” (w październiku gościem będzie prezydent Gliwic - Zygmunt Frankiewicz). Dodatkową atrakcją kinowych poranków powinny okazać się konkursy plastyczne związane z filmami. Podczas wizyt w „Amoku” warto także zbierać specjalne bajko! we pocztówki. Dzieci, które wezmą udział we wszystkich projekcjach i  zbiorą komplet opieczętowanych kartek, będą uczestniczyć w losowaniu nagrody głównej.

Kino AMOK, tel. 032-238-25-01

zostaw komentarz